Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Tosuncuk’a kara para operasyonu! 10 milyon dolara Uruguay el koydu!

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Tosuncuk’a kara para operasyonu! 10 milyon dolara Uruguay el koydu!

Binlerce kişiden milyonlarca liralık vurgun yaptılar. Sonradan da Türk mudilerin paralarını Uruguay devletine kaptırdılar. Çiftlikbank vurgunu bir numaralı ismi Mehmet Aydın abisi fatih okumuş ile birlikte 132 bin 222 kişiden takriben 1 milyar 139 milyon lira topladı. Ardından kayıplara karıştı.

LÜKS VİLLA PROJESİ

Vurguncu abi-kardeş gerçekten her şeyi aylar önceden planlamıştı. Büyük firar öncesi Uruguay’a gidildi. Ve Türk meslek insanı Osman Naim Kaya ile birlikte bir inşaat şirketi satın alındı.

Projesi hazırlandı. Aydın kardeşler Uruguay’da lüks villa yapıp satacaktı. Vurgunun ikinci ayağı devreye girdi. çaldıkları paraların bir kısmı Uruguyay’daki şirketin hesabına yatırdı. Ve pahalı arabalar, yatlar, milyonluk malikane satın alındı.

UYUŞTURUCU ŞÜPHESİ

Onlar için her şey yolunda bu vesileyle o lüks yaşantı, Uruguay narkotik polisinin dikkatini çekti. Çünkü polisin elinde bu resim vardı. Ve polise göre Aydınlatılmış kardeşlerin para kaynağı uyuşturucuydu. Uruguay-Türkiye aralarında uyuşturucu ticareti yaptıkları iddiasıyla takip başladı.

Tarih, 16 mart 2018’i gösterdiğinde Mehmet Okumuş abisi ile birlikte Türkiye’den kaçtı Uruguay’daki takip edildiğinden habersiz yeni yaşantısına adım attı. Fakat o sırada polis onların servetinin uyuşturucu ticaretinden değil, kara para aklamaktan olduğunu tespit etti.

10 MİLYON DOLARA EL KOYDULAR

Ve Uruguay mali polisi 23 nisan 2018 tarihinde şirkete kara para işlem düzenledi. Baskında iki kardeş ile birlikte Osman Naim Kaya gözaltına alındı. Şirketin banka hesaplarına lüks cipe, Spor araçlara, yata ve malikaneye toplam da Türk mudilerden kaçırdığı 10 milyon dolara el kondu.

URUGUAY’A DOSYA GÖNDERDİK

Osman Naim Kaya tutuklandı ama Aydınlatılmış kardeşler serbest kaldı. Mehmet Kültürlü da hemen Brezilya’ya kaçtı. Çünkü Türk polisi peşindeydi. Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Çaba Daire Başkanlığı Mehmet Aydın ve abisi ile ilgili Uruguay’a dosya yolladı. KOM polisleri dosyanın içinde Türk mudilerden bahsetti ve Aydınlatılmış kardeşlerin yakalanmasını istedi.

Mehmet Aydınlatılmış ve abisi aralıksız adres değiştirdi. Çünkü kaldıkları adresler KOM polisince kısa zaman sonra belirlendi. Hatta o adreslerden biri de Mehmet Aydınlatılmış’ın kız arkadaşı esas Carolina da Silva’nın eviydi. O eve de başat yapıldı. Üç yıllık büyük firarın ardından Mehmet Kültürlü’ın kaçacak yeri kalmadı. Ve son bir ayını sokakta geçiren Aydınlatılmış teslim olarak Türkiye’ye getirildi.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık