Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

TRT Haber’in iddiası: Thodex’in kurucusu Özer 48 saat içinde iade edilecek

2 ay önce
22 kez görüntülendi

TRT Haber’in iddiası: Thodex’in kurucusu Özer 48 saat içinde iade edilecek

Takriben 400 bin kişiyi dolandırarak Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in Türkiye’ye iade edileceği bahis edildi.

TRT Haber’in üst seviye güvenlik yetkililerine dayandırdığı haberinde, “Kripto para borsasını sarsan vurguna ilişkin soruşturma zarfında, Arnavutluk’a kaçan Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’in yakalanmasına ilişkin operasyonda sona yaklaşıldı. Özer ile ilgili işlemlerin birkaç gün içinde tamamlanması öngörülüyor. Takriben 400 bin kişiyi dolandırdı, 108 milyon dolarla kayıplara karıştı. Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer halen firarda.

Arnavutluk’taki operasyona destek için giden Türk polisi geri döndü” denildi. Haberde şu ifadelere yer verildi:

“Faruk Fatih Özer yakalandığında başlangıçta Arnavutluk adli makamlarının karşısına çıkarılacak. Oysa Arnavutluk sınırları içinde bir suç işlemediği için bu ülkede yargılanmayacak.

Kırmızı bültenle aranan Özer’in pasaportu tahditli olduğundan, kendisine yeni pasaport çıkartılacak. Peşinde da İnterpol’e teslim edilecek. 48 saat içinde Türkiye’ye iadesi gerçekleşecek.

Faruk Fatih Özer’e Arnavutluk’ta destek edenlerin adli işlemleri ise bu ülkede gerçekleşecek. Önce ifadeleri alınacak şüpheliler, sonra bu ülkenin mahkemelerine çıkarılacak.”

Reklam

TRT Haber’in iddiası: Thodex’in kurucusu Özer 48 saat içinde iade edilecek Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık