Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Turizmin göz bebeğiydi! Korona sebebiyle sessizliğe büründü

5 gün önce
4 kez görüntülendi

Turizmin göz bebeğiydi! Korona sebebiyle sessizliğe büründü

Yerel Yunan basınındaki haberlerde, Sivil Savunma ve Kriz Idare Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias göre açıklanan yeni tedbirlerin uygulanmasının birincil gününde Ada’da binlerce rezervasyonun iptal edildiği, yasaklardan etkilenen yabancı turistlerin Ada’dan ayrıldığı, müzik yayınının yasaklanması nedeniyle barların ve gece kulüplerinin kapanmaya başladığı bildirildi.

Ada’daki tanıdık olmayan turistler test yaptırmak için afiyet merkezlerinin önünde uzun kuyruklar oluştururken; özel hastanelerin deneme için turistlerden olağandışı derecede yüksek ücretler talep ettiği kaydedildi.

Karantina hastanelerinde ise boş yatak kalmadığı bilgisi paylaşıldı.

– Mikonos Belediye Başkanı’ndan tepki

Hükümetin kararına tepki belirten Mikonos Belediye Başkanı Konstandinos Kukas, turizm sezonunun ortasında getirilen tedbirlerin hileli bir başvuru formu olduğunu söyledi.

Yaz sezonunda “Yunanistan’da müzik duyulmayan tek adanın Mikonos” olduğunu, Ada sakinlerinin ve turistlerin gece sokağa çıkamadığını ifade eden Kukas, “Hükümet, bu hileli kararı baştan gözden geçirmeli.” dedi.

– Vakalardaki büyük yükselme

Mikonos’da son günlerde salgın vakalarındaki büyük çoğalma sebebiyle gece sokağa çıkma yasağı getirilirken, restoran ve barlarda müzik yasaklanmıştı.

Sivil Savunma ve Kriz Idare Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, yaptığı açıklamada, vatandaşlara tedbirlere kesin olarak uymaları çağrısında bulunmuş, yasaklara uymayanlara 50 binden 200 bin avroya kadar para cezaları kesileceğini bildirmişti.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık