Reklam
DOLAR: 9.22 TL
EURO: 10.7 TL

Turkcell yeni cins nesnelerin interneti teknolojisi LTE-M’i hayata geçirdi

4 hafta önce
16 kez görüntülendi

Turkcell yeni cins nesnelerin interneti teknolojisi LTE-M’i hayata geçirdi

Reformcu ürün ve hizmetleriyle teknoloji alanında Türkiye’de öncülük eden şirketlerden biri olan Turkcell’in hayata geçirdiği yeni cins nesnelerin interneti teknolojisi LTE-M, Türkiye’de şehir halkı içi ulaşımda kullanılmaya başlandı. Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de şipşak yaygınlaşarak metropollerdeki trafik sıkışıklığına alternatif ve çevreci bir çözüm olarak öne çıkan paylaşımlı scooter’lar bundan böyle Turkcell LTE-M teknolojisiyle etkin şekilde yönetilebiliyor. Bahşedilen bilgiye göre, Türkiye’de Turkcell tarafından sağlanan bu teknoloji tamamen scooter’ların yönetimi, pil ömürlerinde keskin bir iyileşme sağlanarak çevreye aklıselim ve başarılı bir şekilde gerçekleştirilebiliyor.

LTE-M TEKNOLOJİSİ YAŞAMSAL KOLAYLAŞTIRMAYA DEVAM EDECEK

Geliştirdikleri mahsul ve hizmetlerde sürdürülebilirliğe odaklandıklarına dikkat çeken Turkcell Şebeke Teknolojilerinden Sorumluluk Sahibi Genel Müdür Yardımcısı Gediz Sezgin, “Mobil şebekelerden sunulan servisler, gündelik hayatımızı kolaylaştıracak şekilde gelişiyor ve çeşitleniyor. Bu kapsamda uygulamaya sunduğumuz gözenekli olan nesnelerin interneti teknolojileri, sağladıkları geniş alanda kapsama ve batarya tüketimi avantajları ile alet haberleşmesinin, önceki teknolojilere tarafından çok daha verimli şekilde gerçekleştirilmesine ihtimal sağlıyor. Küresel salgın süreciyle birlikte hayatımızda öyle çok şey değişti. Mikro mobilite, giyilebilir cihazlar, afiyet verilerinin uzak hemen olan kontrolü ve siparişlerin temassız teslimatı gibi böylece fazla alanda kullanabileceğimiz LTE-M teknolojisi sayesinde çabuk değişen dünyada kullanıcıların ihtiyaçlarını fazla daha bereketli şekilde karşılayabileceğiz. Keza 5G’ye dışarı giden yolda LTE-M teknolojisi, uzun yıllar hayatın çoğu alanında nesnelerin haberleşmesi için kullanılarak insanların hayatını kolaylaştırmaya devam edecek” diye konuştu.

NESNELERİN İNTERNETİNİN KULLANIM ALANI YAYGINLAŞACAK

Verilen bilgiye takriben, birincil uygulama alanı zeki ulaşım sistemlerinde başlatılan operatörün LTE-M teknolojisi, getirdiği dijital avantajlar bir uçtan bir uca hayatın pek fazla alanında kullanılmaya devam edecek. Yakın gelecekte online siparişlerin artmasıyla birlikte, temassız sipariş teslimatı, envanter takibi gibi uygulamaların fazla hızlı bir şekilde yaygınlaşması bekleniyor. Ayrıca sağlık sektöründe, giyilebilir cihazlar aracılığıyla afiyet verilerinin anlık takibi konusunda yoğun olarak kullanılacak olan bu teknoloji, sağladığı geniş kapsama alanı ve düşük enerji tüketimi ile pek çok alanda verimlilik artışı sağlayacak.

Abone Ol

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık