Reklam
DOLAR: 8.53 TL
EURO: 10.0 TL

Türkiye’nin konuştuğu Merve Akpınar’a yüzde 100 eğitim ve spor bursu verildi

6 gün önce
6 kez görüntülendi

Türkiye’nin konuştuğu Merve Akpınar’a yüzde 100 eğitim ve spor bursu verildi

Merve Akpınar bütün lise eğitimini yüzde 100 burslu bir şekilde okuyacak. Bunun yanı sıra yeniden SEY Vakfı kadar Merve’ye Spor bursu da verilecek. O çok sevdiği, tutkusu olan hentbolda daha iyi yerlere gelebilmesi, birçok başarıya imza atabilmesi için bütün eksikleri vakıf kadar karşılanacak.

YÜCEL: MESELE TÜM TÜRKİYE’DEKİ MERVE’LERİN KADERİNİ DEĞİŞTİREBİLMEK

SEY Vakfı Başkan Vekili Begüm Yücel, Merve Akpınar’ın röportajını izledikten anında sonra kendisi ile iletişime geçtiklerini belirtti ve ekledi, “Merve az önce 14 yaşında ama sözleri böylece büyük ki. sosyal ağ üzerinden çok takviye geldi Merve’ye. Ama biz daha fazlasını gerçekleştirmek istedik ve derhal ailesine ulaşarak ona hem spor keza de eğitim bursu atamak istediğimizi söyledik. Merve çoğu kişinin sesi oldu. Mesele bütün Türkiye’deki Mervelerin kaderini değiştirebilmek. Onları uğradıkları baskıdan kurtararak, hayallerine özgürce yürümelerini sağlayabilmek. Merve Akpınar anlattıkları ile bir meşale yaktı, bizim de başka Merve’ler de benzer şeyi yaşamasın diye elimizi taşın altına koymamız koşul. Merve’nin lise eğitimini vakıf olarak biz üstlendik. O fazla sevdiği hentbolda daha iyi yerlere gelebilmesi için de hem O’na spor bursu sağlayacağız” dedi.

ABİ AHMET AKPINAR: TEK İSTEĞİM MERVE’LERİN SAYISININ ÇOĞALMASI

SEY Vakfı ile çevrimiçi toplantıda bir araya gelen eczacı abisi Ahmet Akpınar ise Merve’nin başarısının rastlantı olmadığını belirterek, “Biz 7 kardeşiz. Kardeşlerime defalarca fazla çalışmaları gerektiğini söylüyorum. En büyük nasihatim de şu, yırtıcı olmayın birleştirici olun. Çocukluğundan beri Merve’de bir cevher olduğunu biliyordum, kurduğu cümlelerle bizi daima fazla şaşırtıyor, bunun nedenini de fazla kitap okumasına bağlıyorum. Merve’nin en büyük şansı ise çok iyi bir antrenöre sahip olması. Antrenörümüz gövde eğitimi öğretmeni ama fen derslerini matematik derslerini bile denetim ediyor. Her Zaman şunu söylüyor Merve’ye, “ders çalışırsan spor yapabilirsin”. Merve’nin sporun yanı sıra derslerinde de başarısının nedeni bu. Benim de abisi olarak tek isteğim şu, yeter ama Merve’ler çoğalsın” diye konuştu.

ANTRENÖR KAPLAN: MERVE’NİN SORUMLULUĞU ARTIK DAHA BÜYÜK

Antrenörü Bayram Kaplan da mutluluğunu şu cümlelerle anlattı: “Merve çok özel bir çocuk. O yalnızca Merve yok, Elif, Beyza, Berfin de pek. Onun durumunda olan yüzlerce hatta binlerce çocuğun sesi oldu. Merve’nin sorumluluğu büyük bundan böyle. Bir söz verdi köyümdeki kızların hayatlarını değiştireceğim dedi, bunu yapması için fazla çalışması gerekiyor.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık