Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Twitch yayıncıları platformdan rahatsız

2 hafta önce
13 kez görüntülendi

Twitch yayıncıları platformdan rahatsız

Twitch, son haftalarda platform genelinde patlayan nefret baskınlarından etkilenen yayıncılar tarafından oluşturulan bir hashtag olan #TwitchDoBetter hareketiyle gündemde. Yayıncılar maruz kaldıkları nefretle baş etmek için platformu daha iyi araçlar kullanmaya çağırıyor. Bunun neticesinde içerik oluşturucular #TwitchDoBetter hashtag’ini oluşturdu. Hem bir de greve başladılar.

Twitch, konuyla ilgili düzenlemelerin geleceğine laf verdi. Neticede sosyal medya platformları arasında rekabet çok ciddi ve her platform kendine yeni içerik oluşturucuları çekmeye çalışıyor. Böyle bir dönemde bir platformun sahip olduğu mevcut içerik ücreticileri kaybetmesi hiç iyi olmaz.

Grev yapan kullanıcılar hiç bir çıkarları olmadığını sadece platformun, hakları için bir takım değişiklikler yapmasını istediklerini belirtti. Twitch’in en gözde içerik oluşturucuları bile greve katıldı. Şirket konuyla ilgili direkt olarak çalışmalara başladı. Platform, içerik oluşturucuların halk müziği, yaş ve cinsiyet gibi konularda haklarının korunmasını sağlayacak yeni özellikler üzerinde çalışıyor.

Şirket, “En azından koşulları iyileştirmeye ve daha iyi bir yer haline getirmeye çalışmayı kendimize ve topluluklarımıza borçluyuz” açıklamalarını kullandı. Yakında şirket yeni politikasını duyuracaktır.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık