Reklam
DOLAR: 8.60 TL
EURO: 10.1 TL

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk: Okullarımızı 6 Eylül’de açacağız

1 hafta önce
5 kez görüntülendi

Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk: Okullarımızı 6 Eylül’de açacağız

Bakan Selçuk, fazla sayıda lokal kanalda yayınlanan Anadolu Soruyor programında soruları yanıtladı.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca öğrencilerin tatillerini bereketli geçirmeleri için uygulanan “Telafide Ben de Varım” programı kapsamındaki faaliyetlerin tüm illerde olup olmadığına ilişkin soru üstüne Selçuk, 81 ilin tüm ilçelerinde etkinlikler olduğunu ve yaklaşık 8 milyon öğrencinin bunlara katıldığını söyledi.

Selçuk, Telafide Ben de Varım programının öğrencilerin yeteneklerinin ortaya çıkarılmasına sağladığı katkıya ilişkin soru üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile çocukların meyilli olduğu spor alanlarının belirlendiği bir çalışma yaptıklarını hatırlattı.

Bu program dahilinde da çoğu faaliyet düzenlendiğine dikkati çeken Selçuk, okçuluk, satranç, dart gibi etkinliklerde çocukların yetenekli oldukları alanların da ortaya çıktığını anlattı.

Bakan Selçuk, aralıksız Telafide Ben de Varım programına tüm illerde isteyen öğrencilerin diledikleri zaman katılabileceğinin altını çizdi.

Okulların açılacağı tarih

Bakan Selçuk, “Okullar ne zaman açılacak?” sorusuna karşılık, “Türkiye’nin acilen, şu aşamada okulları açmaktan daha manâlı bir işi olmaması lazım.” dedi.

Kurban Bayramı döneminde tüm vatandaşlara Kovid-19 tedbirlerine intibak çağrısı yapan Selçuk, “Bayram döneminde özenli olalım, olgu sayısının yükselmemesi için ne gerekiyorsa yapalım. Bunu çocuklarımızın, bu ülkenin geleceği için, bu ülkenin çocuklarının ruh sağlığı için yapalım. Buna ihtiyacımız var.” diye konuştu.

Bakan Selçuk, okulların açılması için herkesin üstüne düşeni yapması gerektiğini dile getirerek şunları kaydetti:

“Okulları açacağız. Bundan Böyle bu ülke çocuklarını daha pozitif eve kapatmamalı, öğretmenlerini daha pozitif yormamalı. Velilerimizi daha fazla yormamalıyız. Okullarımızı açmalıyız, inşallah 6 Eylül’de açacağız. Her Zaman birlikte bunun için ne gerekiyorsa yapacağız.”

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık