Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Üniversite kontenjanları ve YKS kılavuzu 2021 ÖSYM’de! YKS üniversite tercihleri ne zaman?

1 hafta önce
6 kez görüntülendi

Üniversite kontenjanları ve YKS kılavuzu 2021 ÖSYM’de! YKS üniversite tercihleri ne zaman?

YKS’de sınav maratonunun geride kalmasıyla birlikte sonuçlar için geri sayım başlamıştı. 4 Ağustos’ta sonuçların ve sıralamaların açıklanmasıyla birlikte adaylar tercihlerde kullanacakları puanları görmüş olacaklar.

Tercih sürecine sayılı günler kala ÖSYM’den ilgiyle beklenen kontenjan açıklaması geldi.

ÜNİVERSİTE KONTENJANLARI YKS 2021 KILAVUZU ÖSYM

ÖSYM’den yapılan açıklamada “2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu, 16 – 26 Temmuz 2021 tarihleri arasında ÖSYM’nin http://www.osym.gov.tr internet adresinden yayımlanacaktır. Kılavuz, adaylara ve öteki ilgililere ön öğretmek amacıyla yayımlanmaktadır. bu nedenle adayların, tercihlerini belirlemeden önce seçim süresi içinde ÖSYM’nin internet adresinden her yerde yayımlanacak 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzunu dikkatle incelemeleri ve ÖSYM’den yapılan duyuruları takip etmeleri gerekmektedir.” denildi.

Ölçme, Seçme ve Sipariş Verme Merkezi’nden yapılan açıklama sonrası yayınlanan kılavuzda üniversitelerin kontenjan bilgileri paylaşıldı. Adaylar hangi üniversitede hangi bölümde ne değin alım olacağını rehber üzerinden öğrenebilecekler.

YKS TERCİH KILAVUZU İÇİN TIKLAYINIZ…

ÜNİVERSİTE TERCİHLERİ NE ZAMAN?

ÖSYM, 2021-YKS Yükseköğretim Programları ve Kontenjanları Kılavuzu’nu internet sitesinden yayımladı. Buna kadar, üniversite tercihleri 5-13 Ağustos’ta yapılacak.

 

 

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık