Reklam
DOLAR: 8.52 TL
EURO: 10.1 TL

Uyuşturucudan tutsak Ümitcan Uygun’a tahliye

1 hafta önce
8 kez görüntülendi

Uyuşturucudan tutsak Ümitcan Uygun’a tahliye

Kamuoyunda Aleyna Çakır olarak tanıdık Sema Esen’in, geçen yıl 3 Haziran’da Keçiören’deki evinde ölü bulunmasıyla ilgili soruşturmada, sevgilisi olduğu belirtilmiş Ümitcan Uygun gözaltına alınıp, serbest bırakılmıştı. Sema Esen’e, ölümünden takriben 3 ay önce baskı uyguladığı anlara ait görüntülerin sosyal medyada yer almasının arkasında ifadesi alınıp bağımsızlık bırakılan Ümitcan Uygun’un, iki kadınla birlikte uyuşturucu madde kullandığına ilişkin görüntüleri ortaya çıktı. Görüntüler üstüne 10 Ocak’ta gözaltına alınan Ümitcan Uygun, sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece ‘uyuşturucu ve uyarıcı madde göstermek ve kullanılmasını alenen özendirmek’ suçundan tutuklandı. 

AVUKATI DUYURDU

Ümitcan Yerinde’un avukatı, müvekkilinin tutukluluğuna itiraz etti. Takriben 6 aydır tutsak yer alan Uygun, Ankara 1’inci Sulh canice Mahkemesi kararıyla dün gece terhis edildi. Tahliye kararını Yerinde’un avukatı Çağatay Cengiz, Twitter hesabından duyurdu. Cengiz, “Hukuka aykırı olarak 6 aydır tutuklu olan müvekkilim Ümit Yerinde tahliye oldu” ifadelerini kullandı.

60f2897e79da3e1f58becd1e

İDDİANAME İADE EDİLDİ

ÖTE TARAFTAN Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca Yerinde hakkında uyuşturucuya ilişkin soruşturma dahilinde hazırlanan iddianamenin duruşma kadar iade edildiği öğrenildi. İddianamede şüpheliler Ümitcan Yerinde ve yanındaki kadınlardan Fadime Büşra G.’nin, uyuşturucu kullanırken çekilen görüntülerini sosyal ağ üzerinden paylaşarak, ‘uyuşturucu kullanımını alenen özendirmek’ suçunu işledikleri belirtilmişti. Şüphelilerin 5 yıldan 10 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istek edilmişti.

60f2896b79da3e1f58becd1c

TUTUKSUZ YARGILANIYOR

Umitcan Uygun hakkında Sema Esen’in ölümüyle ilgili soruşturma ise sürüyor. Ölümünden yaklaşık 3 ay önce, 17 Nisan’da Sema Esen’e kuvvet uyguladığı anlara ait görüntüleri sosyal medyada canlı yayınlayan Uygun ve o sırada evde bulunun arkadaşı Enes Ö. hakkında ‘konut dokunulmazlığını ihlal’ ve ‘tehdit’ suçlarından açılan dava da devam ediyor. Yerinde ve Enes Ö. bu davada tutuksuz yargılanıyor.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık