Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Vakalar azaldı, ahali tedbiri elden bırakmıyor

3 ay önce
26 kez görüntülendi

Vakalar azaldı, ahali tedbiri elden bırakmıyor

Sağlık Durumu Bakanı Fahrettin Koca, 22-28 Mayıs’ta her 100 bin kişide görülen Covid-19 olgu sayılarını açıkladı. Bakan Koca’nın paylaşımına göre, son bir hafta içinde nüfusa göre ‘en fazla olgu azalan iller’ aralarında Samsun 4’üncü sırada yer aldı. Geçen hafta açıklanan verilere tarafından Samsun’da her 100 bin kişide 97,19 olarak gerçekleşen vaka sayısı bir hafta içinde 55,60’a geriledi. Vakalarda yaşanan düşüş vatandaşları da mutlu etti. Sahillere ve parklara gelen vatandaşlar, bu düşüşten hoşnut olduklarını fakat itinalı davranılması gerektiğini açıklama etti.

‘DENETİMLER SAYESİNDE OLGU SAYISI DÜŞTÜ’

Halkın biraz daha özenli davrandığını gösteren Ali Önder, “Evvelden fazla duyarsızdık, kabullenemedik. Ben kardeşimi koronavirüs sebebiyle kaybettim. O da ‘koronavirüsten bir şey olmaz’ diyordu. Fakat bu iş ne vakit kapımıza geldi, durumu anladık. Geçtiğimiz aylarda zirvedeydik, denetimler ve uyarılar doğru olgu sayısı düştü. Yaz aylarında ‘zaten sahildeyiz, dışarıdayız’ düşüncesiyle ırk akılsızca yapılan davranabilir. Hiçbir şey sağlımızdan kıymetli yok, aklıselim olalım” dedi.

‘MUTLUYUZ LAKIN DİKKATİ OLMALIYIZ’

Vaka azalışından dolayı fazla mutlu olduğunu açıklayan Ali Arman, “İnşallah daha iyi olur ve maskemizi de çıkarırız. Kısıtlamalar kaldırıldı fakat biz kurallara uyuyoruz. Lokantalar ve kafeler de açıldı, esnaf büyük bir can sıkıntısı içindeydi. Mutluyuz lakin dikkati de elden bırakmamamız gerekiyor. Maske, uzaklık kurallarına uyarı edelim, kurallara uyalım. Uymazsak ilerde yeniden kısıtlamalar olur ve sıkıntıyı tekrar bizler çekeriz. Cümbür Cemaat kendi görevini yerine getirse sorun olmaz” diye konuştu.

Reklam

Vakalar azaldı, ahali tedbiri elden bırakmıyor Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık