Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul için müsilaj toplantısı

4 gün önce
5 kez görüntülendi

Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul için müsilaj toplantısı

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamaya tarafından, Marmara Denizi Koruma Eylem Planı İstanbul Koordinasyon Merkezi toplantısı Vali Yerlikaya başkanlığında yapıldı.

Toplantıya, Vali Yardımcısı Günay Öztürk, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanı Albay Tayfun Paşaoğlu, İlçe Belediye Başkanları, İl Müdürleri, ilgili kurum ve kuruluş yetkilileri katıldı.

Marmara Denizi’ndeki müsilaj kirliliğine karşın Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un koordinasyonunda başlatılan ve 22 maddelik Türkiye’nin en büyük deniz temizliği seferberliğinin ele alındığı toplantıda, İstanbul’da yürütülen çalışmalara ilişkin kararlar değerlendirildi.

Vali Yerlikaya, toplantıda Kocaeli’de yapılan toplantıyı ve Caddebostan Sahili’nde başlatılan müsilaj temizleme çalışmalarının, bilimin ışığında ve kurumlar arası meslek birliğiyle yürütüldüğüne vurgu yaptı.

Toplantıdaki konuşmasında Marmara Denizi’nin önemine sinyâl eden Yerlikaya, “Burada bir ayı aşkın zamandır müsilajla ilgili bir kirlilik söz konusu. İlk zamandan itibaren Çevre ve Şehircilik Bakanlığımız konuyu bilim insanları ile beraber araştırıyordu. Başta Orta Doğu Teknik Üniversitesi elde etmek üzere İstanbul’daki üniversitelerimiz de ayrıntılı bir şekilde çalışıyor. Büyükşehir Belediyemiz ve İlçe Belediyelerimizle birlikte, kamuoyunu doğru bilgilendirmek için bilimin rehberliğinde büyük bir hassasiyetle çalıştık.” ifadelerini kullandı.

Yerlikaya, araştırmalar dahilinde Valilik bünyesinde İstanbul Koordinasyon Merkezi’nin kurulduğunu belirterek, 5 Haziran’dan bu yanlamasına yürütülen çalışmalara ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Çalışmaların uyumlu olarak takip edileceğini ve her aşamasının kamuoyu ile paylaşılacağını aktaran Yerlikaya, katılımcılara teşekkür ederek, istişarenin bahtı açık olması temennisinde bulundu.

Başvuru Formu programının ele alındığı toplantı, yapılan manzara ve istişarelerle sona erdi.

— Ali Yerlikaya (@AliYerlikaya) June 10, 2021

Reklam

Vali Yerlikaya duyurdu! İstanbul için müsilaj toplantısı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık