Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

WWDC 2021 beklentilerin çok aşağıda kaldı

5 gün önce
6 kez görüntülendi

WWDC 2021 beklentilerin çok aşağıda kaldı

Apple uzun bir süredir merakla beklenen etkinliği WWDC’yi sonunda gerçekleştirdi. WWDC tarafında genel beklenti yenilikçi yazılımların yanı sıra bazı ürünlerin de tanıtılması yönündeydi. Bilhassa de yeni tür iPad modellerinin tanıtılmasına belli gözüyle bakılıyordu. Peki ne oldu?

Apple gerçekleştirdiği etkinlikte tek bir ürün bile tanıtmadı. Olağan olarak yeni iOS, iPadOS, WatchOS ve MacOS tanıtımları gerçekleşti. Peki bu işletim sistemlerinin yeni sürümü beklentileri ne derece karşıladı? Dilerseniz biraz da bunu değerlendirelim.

Apple genellikle ekosistemini daha da geliştirdiği bir tanıtım gerçekleştirdi. Yani evinizde herşey A’dan Z’ye Apple ise ve Amerika’da yaşıyorsanız tanıtılan yazılımlar hoşunuza gitmiş olabilir. Mesela Apple Watch ile ev kapınızın kilidini açabilecek olmanız aslında kocaman.

Ama iş Türkiye gerçeklerine geldiğinde tanıtılan yazılımların öyle aman aman fonksiyonel olduğu söylenemez.

iOS 15 tarafında bir takım yenilikler gelse de pek devrim özelliğinde bir nitelik sunulmuyor. Aynı şart iPadOS için de geçerli. Androd’in yıllardır kullandığı Widgets çubuğu yeni tür iPadOS’te gelişmiş olarak karşımıza çıkacak.

sonuç olarak Apple, fanlarının hayli etkilendiği lakin teknoloji tutkunlarını fazla da memnun etme edemeyen bir etkinlikle karşımıza çıktı. En azından yeni tür iPad modelleri tanıtılsaydı bambaşka bir etkinlik olabilirdi.

Reklam

WWDC 2021 beklentilerin çok aşağıda kaldı Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık