Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Yapımı için 10 bin TL istediler! Eşi için kendi elleriyle yaptı

3 hafta önce
28 kez görüntülendi

Yapımı için 10 bin TL istediler! Eşi için kendi elleriyle yaptı

Ordu’nun Perşembe ilçesine ast Çaytepe Mahallesi’nde yaşayan 68 yaşındaki Durdu Okur ile 67 yaşındaki Meryem Okur, 45 sene önce severek evlendi. Şeker hastası olan Meryem Okur’un bir zaman sonrasında hastalığı ilerledi. Son yıllarda Alzheimer ile de mücadele eden ve iki dizinde değiştirme olan kadının ayağında da şeker hastalığı sebebiyle yaralar oluştu. 4 ay Mersin’deki bir hastanede tedavi gören bayan, evinin merdivenlerini inemeyince 50 yıllık marangoz olan eşi sanatını konuşturarak, karısına ahşaptan motorlu asansör yaptı. 

İnşaatında işçi olarak çalıştığı kütüphaneye tıp fakültesi öğrencisi olarak geliyorİnşaatında emekçi olarak çalıştığı kütüphaneye tıp fakültesi öğrencisi olarak geliyor

 

DIŞARI ÇIKAMADIĞI İÇİN TEDAVI BULMAK İSTEDİM

Eşinin şeker hastası olduğunu ve merdivenleri inemediği için tedavi bulmaya çalıştığını söyleyen Durdu Okur, “Eşim 40 yıllık şeker hastası, bir yılı aşkında Alzheimer ile uğraş ediyor, beyninde yüzde 30 küçülme oldu. şu anda kendisine de böylece fazla sahip çıkamıyor, iki dizinde de protez var. Takriben 6 ay önce ayağında şeker hastalığından dolayı yara çıktı. 4 ay boyunca Mersin’de hastanede tedavi gördü, derhal da tedavisi sürüyor. Kendi kendine hareket edemeyen ve merdivenlerden nedeniyle dışarıda çıkamayan eşim için bir tedavi bulmak istedim” dedi. 


 
AHŞAPTAN OLMAZ DEDİLER FAKAT YAPTIM 

“Sonrasında evimin bir tarafından dışında kapı açıp asansör düzenlemek istedim. Bir Takım ustalar ile görüştüm oysa benden 10 bin TL para istedi” diyen Okur, “Bu sayı bana çok geldiği için kendim ahşaptan gerçekleştirmek istedim. Yaklaşık 25 yıllık akasya ağaçlarım vardı ve bu ağaçlar ile bu işi yapmaya karar verdim. 500 kilogram tartı taşıyan motor kullandım ve asansörü yapmaya başladı. Fazla şükür hedefime de ulaştım, çok da orijinal bir şekilde hoş oldu. Görenler de demir olduğunu zannediyorlar. ‘Ahşaptan olmaz’ dediler ama benim yaptığım çok da hoş oldu” diye konuştu. 

BİZ ÇOK SEVEREK EVLENDİK 

45 yıl önce evliliklerinin aşk ile olduğunu ve halen birbirlerini sevdiğini açıklayan Durdu Okur, “Allah’a şükür olsun eşimin de dışında çıkması ve en azından temiz hava alması için bu işi tertipledim. Biz, aşkla severek birbirimizi fazla severek evlilik yaptık. Bu süre içerisinde fazla şeylerle karşılaştım ve devam ediyor. Allah kimsenin başına vermesin. Zorlama durumdayız ama bugünlerimize şükürler olsun” ifadelerine yer verdi. 
 
ALLAH ONDAN RAZI OLSUN

Merdivenleri inemediği için eşinin kendisine böyle bir şey yaptığını ve mutlu olduğunu söyleyen 67 yaşındaki Meryem Okur da, “45 yıllık evliyiz, Allah kendisinden razı olsun. 4 ay hastanede yattım, geri gelince inemedim. Eşim de böyle bir şeyi yapmak istediğini söyledi ve insanlar güldü. Sonrasında yaptı, Allah razı olsun” diye konuştu.

KAYNAK: İHA
Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık