Reklam
DOLAR: 8.36 TL
EURO: 10.1 TL

Yeni bir Çiftlikbank vurgunu: Ava Premium’un sahipleri kayıp

1 hafta önce
19 kez görüntülendi

Yeni bir Çiftlikbank vurgunu: Ava Premium’un sahipleri kayıp

“Daha pozitif kâr vaadi” ile para toplayan sistemlerden biri daha battı. 2020 yılında “Ava Premium” ismi aşağı piyasadan yüz milyonlarca lira toplayan şirketin sahipleri kayıplara karıştı. Anapara Piyasası Kurulu (SPK),  Ava Premium ile benzer Melike Polatel, Yaşar Tursun ve Ali Tatar hakkında “nitelikli üçkâğıt” suçlamasıyla İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na kabahat duyurusunda bulundu.

Oyun uygulamaları geliştirip Avrupa ülkelerinde pazarlayıp döviz cinsi gelir elde edilerek yüksek getiri sağlayacakları taahhüt eden Ava Premium’un yöneticileri geride binlerce mağdur bıraktı.

ÇİFTLİKBANK KURUCUSU MEHMET AYDIN GİBİ KAYIPLARA KARIŞTILAR

Topladıkları paralarla ortadan kaybolan Melike Polatel, Yaşar Tursun ve Ali Tatar hakkında suç duyurusu yapılırken, mağdurlar ne yapacaklarını bilemeden şikâyet sitelerinde seslerini duyurmaya çalışıyor.

Bankacılık Düzenleme ve Yoklama Kurumu (BDDK) veya öteki regülatör kuruluşlardan müsade alınmadan yapılan para toplama, yüksek faiz verme, yüksek kazanç vaadinde bulunmak suç unsuru olarak öne çıkıyor.

“HAFTALIK YÜKSEK GELIR” VAADİ İLE DOLANDIRDILAR

Yüksek getiri ve yüksek faiz vaadiyle vatandaşlardan para toplayan şirket yetkilileri haftalık olarak kazanç garantisi veriyorlardı.

Ava Premium’un sitesi açıkken vaat olarak şunlar dile getirilmişti: “Ava Yazılım Ltd. Şti. göre kurulan Ava Premium, 2018 yılından bu yanlamasına başta Avrupa ülkeleri edinmek üzere değişik bölgelerde oyun ve uygulamalar geliştirip yayınlıyor.

Bu yayınların Türkiye haricen olma sebebi, yayınlardan sağlanan tanıdık olmayan kur gelirlerinin Türk Lirası’na kıyasla yüksek getiri sağlamasıdır. Bu sayede, çoğu yatırımcımıza öteki yatırım alanlarına kıyasla keza yüksek keza risksiz ayrıca de haftalık kazanç garantisi veriyoruz. Sizler için özel olarak tasarladığımız müşteri paneliyle üç öbür kazanç paketimizden birini seçerek, sizler de Ava Premium ile kazanmaya başlayabilirsiniz.”

2018’DE İSTANBUL’DA PERPA ALIŞVERİŞ MERKEZİ’NDE KURULDU

2018 yılında T Shopy E Ticaret ve Turizm Limited Şirketi olarak İstanbul’un Şişli ilçesined Perpa alışveriş merkezinde kurulan şirketin sahiplerinin Arjantin ve Suriye uyruklu kişiler olduğu ortaya çıktı.

Arjantinli Luis Abdel Salam’ın Kağıthane’de ikamet ederken Suriye uyruklu Ahmad Salem Eshany’nin de Suriye’nin Humus şehrinde ikamet ettiği ortaya çıktı. 100 bin lira anapara ile kurulan şirkette iki karşılıklı sermayeyi güya yarıya bölüştü.

Şirketin belli başlı faaliyeti ise internet ortamında elektronik ticaret ya da elektronik tahsilat ve yapılabilmesi için web sayfaları, sanal mağazalar veya online ödeme siteleri açtırmak olarak kayıtlı.

2020’de ŞİRKETİ MELİKE POLATEL DEVRALMIŞ

28 Mayıs 2020 tarihinde T Shopy E Ticaret ve Turizm Limited Şirketi’ni Melike Polatel iki yabancı uyruklu şahıstan satın aldı. Satın alma ardından Polatel kendisine şirket müdürü unvanı verdi.

İstanbul Şişli’de Trump Tower’da merkezi yer alan şirket T Shopy E Ticaret ve Turizm Limited Şirketi unvanını 12 Haziran 2020 tarihinde değiştirdiği ortaya çıktı. Şirketin ana etkinlik konusunu ise bilgisayar programı kâğıda dökmek, program lisansı olmak, satma, dağıtma ve kurulumunu gerçekleştirmek olarak öne çıkıyor.

SPK’NIN NİTELİKLİ DOLANDIRICILIKLA SUÇLADIĞI İSİMLER

Anapara Piyasası Kurulu tespit ettiği 3 kişi için suçlarını da bildiren açıklamayı haftalık bülteninde yayımladı.

SPK bülteninde şu ifadeler yer aldı: “Melike Polatel için “www.avapremium.com” internet sitesi üzerinden yüksek getiri vaadinde bulunularak sahibi olduğu Ava Yazılım Ltd. Şti.’nin banka hesapları aracılığıyla 3. kişilerden toplanan paraların kendisi yararına kullanılması,

Yaşar Tursun hakkında “www.avapremium.com” internet sitesi üzerinden yüksek getiri vaadinde bulunularak sahibi olduğu Ava Mobil Başvuru Hizmetleri Ticaret Ltd. Şti.’nin banka hesapları aracılığıyla 3. kişilerden toplanan paraların kendisi yararına kullanılması,

Ali Tatar “www.yadapremium.com” internet sitesi üzerinden yüksek getiri vaadinde bulunularak sahibi olduğu Yada Premium Bilişim Pazarlama Ticaret Ltd. Şti.’nin banka hesapları aracılığıyla 3. kişilerden toplanan paraların kendisi yararına kullanılması.”

MAĞDURLAR ÇARESİZ

Mağdurlar karşılarında muhatap bulamayınca şikâyet sitelerine yönelmeye başladı. Özgürlük’in haberine kadar paralarını kaybeden keza maddesel hem de maneviyat buhran içine giren kişiler dertlerini internet sayfalarına dökmeye başladı.

Reklam

Yeni bir Çiftlikbank vurgunu: Ava Premium’un sahipleri kayıp Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık