Reklam
DOLAR: TL
EURO: TL

Yerli aşı Turkovac’la ilgili Başhekim’den son dakika müjdesi

9 dakika önce
1 kez görüntülendi

Yerli aşı Turkovac’la ilgili Başhekim’den son dakika müjdesi

Son dakika haberi: Ankara Şehir Halkı Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Ateş, yerli koronavirüs aşısı Turkovac’a ilişkin yaptığı açıklamada “Şöyle bir müjde verebiliriz. Turkovac ve CoronoVac’da yaptığımız çalışmada sonuç tehlikesiz olarak saptandı. Hem de etkinlik anlamında olumlu sonuçları var” dedi.

Ankara Büyük Kasaba Hastanesi Başhekimi Doç. Dr. İhsan Alev’in açıklamalarından öne çıkanlar…

Bu çalışmamız 2 doz Sinovac yapmış ve koronavirüse yakalanmamış kişilere karşın. Dün itibari ile gönüllülerimizi almaya başladık. An itibari ile 100’ün üstünde kişinin kriterlere uygun olduğunu tespit ettik. SAFHA-3A çalışmamızı 43 merkezde yürüteceğiz. Bu çalışmadan önce AŞAMA-2B çalışmamızı yaptık. Dün itibari ile 1. Aydaki etkinlik verilerimize ulaştık. Verilerin olumlu olması üstüne 3A çalışmamıza geçtik. Delta’ya Alfa’ya karşı etkinliğini saptama ettik.

‘MÜJDE VEREBİLİRİZ’

Şöyle bir müjde verebiliriz… Turkovac ve CoronoVac’da yaptığımız çalışmada netice tehlikesiz olarak tespit edildi. Hem de etkinlik anlamında olumlu sonuçları var.

Raporlanacak ve araştırma makalesi olarak yayınlanacak.

2-3 bin gönüllüde faaliyet saptama edildiğinde ivedi başvuru onayı DSÖ’nün kriterlerine tarafından alınabilir. TURKOVAC sayısında da 3 bin sayısına gelip yerinde olup olmadığını ilgili komisyonlar karar verecek.

derhal gönüllülerimiz Türkiye genelinde randevu alıp aşılamaya katılabiliyorlar. Dün bakan beyin açıklaması sonrası 7-8 bin kişinin başvuru yaptığını görüyoruz.

Reklam
Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık